Kategoria A1 to jedna z pierwszych kategorii, o które może ubiegać się młody kierowca. Kurs można rozpocząć już 3 miesiące przed ukończeniem 16. roku życia, a po jego ukończeniu – i pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego – uzyskuje się prawo do prowadzenia motocykli o pojemności do 125cm3 oraz niektórych innych pojazdów i zespołów pojazdów. Kurs prowadzimy na motocyklu Honda CBR 125R – takim samym, na jakim zdawany jest egzamin na tę kategorię.

teoria w domu

Teorii uczysz się w domu,
praktyki uczymy Cię na kursie.

elastyczne godziny

Dostosujemy się do Twoich
godzin pracy/szkoły.

Honda CBR 125R

Motocykl taki, jak na egzaminie
w PORD Gdynia.

  • ma ukończone 16 lat (wymagana zgoda opiekuna prawnego przy podjęciu nauki przed 18 rokiem życia),
  • posiada profil kandydata na kierowcę (PKK) w Wydziale Komunikacji: należy złożyć wniosek z załącznikami: orzeczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu wybranej kategorii oraz zdjęciem.
  • motocykl o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg
  • motocykl trójkołowy o mocy do 15 kW
  • pojazdy z kategorii AM
  • zespół pojazdów – powyższe pojazdy połączone z przyczepą (tylko w Polsce)

Dlaczego warto wybrać Szkołę Jazdy Zbyszek na kategorię A1?

Nieprzypadkowo większość naszych kursantów trafia do nas z polecenia. Nauka jazdy Zbyszek cieszy się bardzo dobrą opinią i znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Posiadamy profesjonalny plac manewrowy o powierzchni aż 7000m2. Długość placu to aż 130 metrów. Zadania na placu ustawione są dokładnie tak samo, jak na egzaminie w PORD w Gdyni. Plac zlokalizowany jest niedaleko ośrodka egzaminacyjnego.

Kurs na kategorię A1 składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych (kursantom udostępniamy platformę online) oraz z 20 godzin praktycznych. Zespół profesjonalistów ze szkoły nauki jazdy Zbyszek prowadzi zajęcia teoretyczne skupiając się nie tylko na elementach wymaganych na egzaminie, ale także opierając się na sytuacjach, z którymi kierowca rzeczywiście może spotkać się na drodze. Podczas zajęć teoretycznych omawiana jest także budowa motocykla i jego sposób działania. Uwagę poświęcamy również nauce pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia praktyczne, prowadzone przez naszych instruktorów, pomocą Ci natomiast nauczyć się bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy motocyklem po drogach publicznych. Podczas zajęć praktycznych ćwiczymy z kursantami również konkretne zadania, które pojawiają się później na egzaminie na placu manewrowym (ruszanie z miejsca na wzniesieniu, slalom wolny, slalom szybki oraz ominięcie przeszkody).

Po ukończeniu kursu przeprowadzamy zawsze egzamin wewnętrzny, który może dać kursantowi realny obraz tego, czy jest już gotowy do podejścia do egzaminów państwowych. Instruktorzy dokładają wszelkich starań, by zdawalność kursantów naszej szkoły nauki jazdy wynosiła 100%. Zaliczenie egzaminu wewnętrznego uprawnia kursanta do zapisania się na egzamin państwowy.

Z wydanym przez nas zaświadczeniem kursant udaje się do odpowiedniego ośrodka egzaminowania (w naszym przypadku jest to Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, ul. Opata Hackiego 10, 81-213 Gdynia) w celu ustalenia terminu egzaminu. Na życzenie kursanta za dodatkową opłatą podstawiamy na egzamin pojazd, na którym kursant uczył się jeździć. Egzamin teoretyczny państwowy kosztuje 50 zł, a egzamin praktyczny – 200 zł. Badania lekarskie płatne są dodatkowo (naszym kursantom zapewniamy zniżki u wybranych lekarzy).